26 kwietnia2013r. odby³ siê konkurs recytatorski pod has³em „Zaczarowany œwiat wierszy Juliana Tuwima”. By³ to pierwszy etap konkursu przeznaczony dla uczniów z klas IV-VI. Rok 2013 to rok Juliana Tuwima, który znany jest przede wszystkim jako autor znakomitych, ponadczasowych wierszy dla dzieci. Publicznoœæ mia³a okazjê przypomnieæ sobie najbardziej znane utwory poety – m.in. „Rzepkê", „Okulary" i „Ptasie radio" czy „O Grzesiu k³amczuchu". Jury w sk³adzie: M. Ossoliñska, R. Tomaszek i E. Tr¹d przyzna³o w poszczególnych kategoriach nastêpuj¹ce miejsca:

I miejsce – „Rzepka” w wykonaniu Anny Brzuzan, Zuzanny Trojnar, Natalii Borcz, Wiktorii

Olechowskiej, Sylwii Panek, Oliwii Janusz, Weroniki Sidor, Sebastiana Piekarza, Dominiki Bosak,

Klaudii Wal i Julii Puczkowskiej

II miejsce – „SpóŸniony s³owik” w wykonaniu: Kariny Goleni, Marceliny Cebulak i Weroniki Maczugi

III miejsce – „Zosia Samosia” w wykonaniu: Julii WoŸniak i Kingi Tomaszek.

W kategorii Recytacji indywidualnych:

I miejsce - Szyman Balawender

II miejsce - Julia Wojtyna

III miejsce - Katarzyna Wal

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Prezentacja przygotowana przez

Paulinê Jankowsk¹