W Szkole Podstawowej w Bia³obrzegach prowadzony jest chórek, na który uczêszczaj¹ uczniowie z klas IV- VI. Zajêcia w sferze wychowawczej i poznawczo - kszta³c¹cej rozbudzaj¹ zami³owanie do zbiorowego œpiewania.

Repertuar jest ró¿norodny - stosownie do uroczystoœci szkolnych. Dziewczêta i ch³opcy zapoznaj¹ siê z pieœniami patriotycznymi, religijnymi oraz piosenkami turystycznymi i okolicznoœciowymi.

Uczniowie swoimi wystêpami uœwietniaj¹ akademie szkolne, przyczyniaj¹ siê do wzbogacenia ¿ycia kulturalnego placówki, dostarczaj¹ prze¿yæ estetycznych spo³ecznoœci szkolnej. Maj¹ tak¿e mo¿liwoœæ zaprezentowania siê w œrodowisku lokalnym.

Na zajêcia uczêszczaj¹ chêtnie, poniewa¿ oprócz prawid³owej emisji g³osu ucz¹ siê odpowiedzialnoœci za poziom ca³ego zespo³u, kole¿eñstwa i zaanga¿owania.

Renata K¹tnik