Zakończenie Roku Szkolnego 2015-2016
Zielona Szkoła we Władysławowie
Noc Bibliotek
Wycieczka klas 2ab do Woli Mołodyckiej
Konkurs na plakat promujący czytelnictwo
Projekt "Odpakowani"
Tydzień bibliotek 8 – 15 maja
Noc bibliotek
Wycieczka do Oczyszczalni Ścieków
BRD 2016
Białobrzeskie Inicjatywy Edukacyjne
Spotkanie z podróżnikiem
Sprawdzian w klasie 6
Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej
Szkolne rekolekcje wielkopostne 7-9 marzec 2016 r.
Chorągwiany Festiwal Piosenki Zuchowej
Nasze prace - Pan STOP
HOLY WINS
Nasze prace plastyczne
Szkolny Konkurs Plastyczny - "Mój Brzechwa"
Wycieczka klas szóstych do Rzeszowa
Nasze prace
Zdrowo jem, więcej wiem
PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
Chorągwiany Festiwal Piosenk Zuchowej
„Brzechwa dzieciom"
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015

W ramach programu ..Białobrzeskie Inicjatywy Edukacyjne" uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie ,,By mądrze kochać Ojczyznę". Projekt ten realizowany był na ,,zielonej szkole" na Pomorzu w dniach 29 maja - 4 czerwca 2016 r. W projekcie uczestniczyło 15 uczniów z klas szóstych oraz uczniowie tutejszego gimnazjum. Dla dzieci był to pierwszy tak daleki wyjazd, nowe przeżycia, wielkie emocje i jedoncześnie okazją do integracji z koleżankami i kolegami z gimnazjum. Podczas trwania ,,zielonej szkoły" uczestniczyliśmy w różnych atrakcyjnych zajęciach i wycieczkach związanych z ważnymi wydarzeniami z dziejów Polski. W niedzielę 29 maja jadąc do Władysławowa, zatrzymaliśmy się w Warszawie aby zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowano nas w ośrodku wczasowym ,,Paleo" położonego niedaleko morza. W poniedziałek wyruszyliśmy na Hel. Obserwowaliśmy krajobraz nadmorski oraz zwiedzaliśmy fokarium, w którym obejrzeliśmy niezwykłe przedstawienie- karmienie fok połączone z treningiem medycznym. Po powrocie do ośrodka wysłuchaliśmy historii Pomorza oraz legend z nim związanych. Następnego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Zwiedzaliśmy stocznię, Pomnik Ofiar Grudnia 70, Westerplatte-Pomnik Obrońców Wybrzeża, Muzeum ,,Solidarności", Bazylikę Mariacką, okręt ,,Błyskawica". Następnego dnia obejrzeliśmy port we Władysławowie oraz Muzeum Hallera. Po obiedzie uczniowie przedstawili prezentację nt. patriotyzmu w czasie pokoju i zagrożenia wolności. Na podsumowanie wzięli udział w konkursie historycznym, w którym wyłoniliśmy zwycięzców.

I miejsce - Hubert Woźniak

II miejsce - Paulina Olechowska

III miejsce - Kinga Bagienko.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe książki i dyplomy. W czwartek pieszo udaliśmy się na Rozewie, gdzie obserwowaliśmy linię brzegową oraz mechanizm powstawania bryzy. Zwiedziliśmy też latarnię morską. 3 czerwca w piątek pojechaliśmy do Słowińskiego Parku Narodowego oraz na ruchome wydmy. Po pokonaniu wzniesień i spacerze brzegiem morza zmęczeni, ale szczęśliwi wracaliśmy do ośrodka. Właściciele pensjonatu także starali się zapewnić nam ciekawe zajęcia. Braliśmy udział w regionalnych warsztatach kaszubskich. Poznaliśmy instrumenty, stroje, zwyczaje, tańce i język Kaszubów. Na terenie ośrodka też spędzaliśmy czas aktywnie. Mecze siatkówki, koszykówki i oczywiście piłki nożnej cieszyły się ogromnym powodzeniem. W sobotę, gdy autokar wyruszył w drogę na wielu buziach malował się żal. Wracając zatrzymaliśmy się w Malborku aby zwiedzić zamek krzyżacki. ,,Zieloną szkołę" przetrwaliśmy szczęśliwie. Była to dla nas prawdziwa lekcja patriotyzmu ukazująca piękno naszej Ojczyzny.