Zakoñczenie Roku Szkolnego 2015-2016
Zielona Szko³a we W³adys³awowie
Noc Bibliotek
Wycieczka klas 2ab do Woli Mo³odyckiej
Konkurs na plakat promuj¹cy czytelnictwo
Projekt "Odpakowani"
Tydzieñ bibliotek 8 – 15 maja
Noc bibliotek
Wycieczka do Oczyszczalni Œcieków
BRD 2016
Bia³obrzeskie Inicjatywy Edukacyjne
Dzieñ Ziemi
Spotkanie z podró¿nikiem
Sprawdzian w klasie 6
Gminny Turniej Wiedzy Po¿arniczej
Szkolne rekolekcje wielkopostne 7-9 marzec 2016 r.
Chor¹gwiany Festiwal Piosenki Zuchowej
Nasze prace - Pan STOP
HOLY WINS
Nasze prace plastyczne
Szkolny Konkurs Plastyczny - "Mój Brzechwa"
Wycieczka klas szóstych do Rzeszowa
Nasze prace
Zdrowo jem, wiêcej wiem
PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ
Chor¹gwiany Festiwal Piosenk Zuchowej
„Brzechwa dzieciom"
Rozpoczêcie roku szkolnego 2015

16 stycznia 2016 r. odby³ siê koncert charytatywny, podczas którego zbierane by³y wolne datki dla Damiana Cyburta. Jako pracownicy i uczniowie Szko³y Podstawowej przy Zespole Szkó³ im. Adama Mickiewicza w Bia³obrzegach cieszyliœmy siê, ¿e mogliœmy do³¹czyæ do grona osób wspieraj¹cych Damiana i jego bliskich.

Koncert stanowi³ niejako podsumowanie kilkumiesiêcznej pracy naszej szko³y, nie tylko pedagogów, ale przede wszystkim uczniów, bez zaanga¿owania których za³o¿enia i pomys³y nauczycieli nie mog³yby zostaæ zrealizowane. Cieszymy siê, ¿e dzieci i m³odzie¿ tak chêtnie uczestnicz¹ w ró¿norakich formach zajêæ pozalekcyjnych, doskonal¹c swoje umiejêtnoœci, rozwijaj¹c pasje. Program, który zosta³ zaprezentowany, podzieliæ mo¿na niejako na dwie czêœci tematyczne. W grudniu obchodziliœmy bowiem œwiêto patrona naszej szko³y, Adama Mickiewicza, poprzedzaj¹ce najradoœniejsze œwiêta – Bo¿e Narodzenie.

Jako pierwsi zaprezentowali siê najstarsi uczniowie – szóstoklasiœci, którzy w ramach zajêæ teatralnych, prowadzonych przez pani¹ Izabelê £ukasik, przygotowali inscenizacjê pt. „Inspiracje Panem Tadeuszem”. W naszej szkole dzia³a równie¿ zespó³ „Bia³a Koniczynka”, którego sk³ad stanowi¹ uczniowie klas drugich. Opiekunem jest pan Rafa³ Dyrda. Uczniowie zaprezentowali nam Krakowiaka.

Tanecznym krokiem zakoñczyliœmy czêœæ poœwiêcon¹ niejako pamiêci o romantycznym poecie, Adamie Mickiewiczu. Nastêpnie przenieœliœmy siê teraz w zimow¹ aurê. Sypi¹cy za oknem œnieg przypomina³ nam o niedawno prze¿ywanych w gronie rodzinnym œwiêtach Bo¿ego Narodzenia. Szkolny chór, prowadzony przez pani¹ Renatê K¹tnik, pomóg³ nam przypomnieæ sobie ten magiczny czas, przepe³niony ciep³em i radoœci¹, poprzez wykonanie kilku kolêd. Poza tradycyjnymi aran¿acjami pojawi³y siê równie¿ inne, inspirowanie muzyk¹ gospelow¹, jazzem, czy greck¹ zorb¹. Pragniemy zaznaczyæ, ¿e podczas dzisiejszego koncertu w³aœnie wykonanie chóru jest dla nas szczególnie wa¿ne. Œpiewane kolêdy bêd¹ bowiem nagrane, a nastêpnie wydane w formie p³yt upamiêtniaj¹cych dzisiejsze wydarzenie. Pieni¹dze ze sprzeda¿y równie¿ przeznaczone zostan¹ na rehabilitacjê Damiana.

Ostatni punkt dzisiejszego wieczoru stanowi wystêp wychowanków szkolnej œwietlicy, czyli jase³ka pt. „Bosy pastuszek i rozbójnik”, przygotowanych przez uczniów pod okiem pani Anny Platy i Katarzyny R¹czki.

Mamy nadziejê, ¿e razem udowodniliœmy, jak wielkie znaczenie ma wspó³praca, zaanga¿owanie i chêæ niesienia pomocy innym. Dziêkujemy wszystkim!