Zakoñczenie roku szkolnego
Komers 2014
Dzieñ SPORTU
MAM TALENT
Czwarty etap projektu „Zosia Gosposia"
Piknik rodzinny
III etap projektu Zosia Gosposia - od¿ywiajmy siê dla zdrowia
Konkurs historyczny "Przywróciæ pamiêæ"
Spotkanie integracyjne klasy 6b
Gminny Konkurs Matematyczny
MAM TALENT
Obietnica Zuchowa
Baw siê z nami
Wycieczka do Baszni Dolnej
Pawñstowa Szko³a Muzyczna z £añcuta
Powiatowe zawody lekkoatletyczne
Gminna zawody w lekkoatletyczne
Fina³ powiatu SP w szachach
Gminny Konkurs recytatorski poezji Karola Wojty³y
III Miêdzyszkolny Turniej Szachowy w Budach £añcuckich
Zosia Gosposia - od¿ywiajmy siê dla zdrowia!
CZYTELNICTWO w I pó³rocze roku szkolnego 2013/14
Kwiecieñ Miesi¹cem Kultury Zdrowotnej
Dobre rady na odpady
„Zosia Gosposia – od¿ywiajmy siê dla zdrowia!”
Lekcja WF z koszykarzami
Gminny Konkurs Recytatorski – „Wiosenne wierszowanie”
Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej w Nadleœnictwie Kolbuszowa
Andrzejki 4-6
Andrzejki 1-3
11 listopada Dzieñ Niepodleg³oœci
Konkurs Recytatorski pt.„Jesienne wierszowanie”
Zbiórka elektroœmieci
Konkurs Recytatorski pt.„Jesienne wierszowanie”
Dzieñ Papieski
Dzieñ KEN
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
Próbna ewakuacja
Klasy 3 w piekarni
Sa³atka klasa 3 a
Sa³atka klasa 2 a
Wyjazd do Zamku w £añcucie
Rozpoczêcie Roku Szkolnego

Na dobry pocz¹tek w poniedzia³kowy poranek, wziêliœmy udzia³ w programie s³owno - muzycznym pod has³em: "Œwiêtymi b¹dŸcie".  Œwiêtoœci uczyli nas wówczas uczniowie klas trzecich, którzy tym w³aœnie programem uwieñczyli pracê nad projektem "Œwiêci patroni". Zaprezentowali zebranym wypracowane w grupach domina o œwiêtych patronach, opowiedzieli, czego siê dowiedzieli o wybranych postaciach œwiêtych i czego siê od nich nauczyli. Nastêpnie wszyscy w wielkim skupieniu wziêli udzia³ w drodze krzy¿owej, która z powodu warunków atmosferycznych odby³a sie na hali sportowej... Okaza³o siê, bowiem, ¿e wiosenne s³oñce ciekawie zagl¹da³o na nasze rekolekcje i nie sposób by³o obejrzeæ prezentacji multimedialnej. Jednak konieczna zmiana planów nie przeszkodzi³a uczestnikom rekolekcji.  Ks. Kazimierz tak poprowadzi³ wszystkich przez kolejne stacje, ¿e ka¿dy uczeñ i ka¿dy nauczyciel móg³ choæ przez chwilê wraz z Panem Jezusem nieœæ krzy¿. Uczniowie klasy Vb zadbali o rozwa¿ania, które pomog³y wszystkim zastanowiæ siê nad tym, co jeszcze trzeba zmieniæ, naprawiæ, by ci¹gle stawaæ siê œwiêtym. Po krótkiej przerwie wszyscy udali sie do koœcio³a, gdzie obejrzeli prezentacjê multimedialn¹ "Œwiêtoœæ dla ka¿dego". By³a ona wprowadzeniem do nauki rekolekcyjnej, która poprowadzi³ ks. Tomasz Mozgowoj, wikariusz parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla w £añcucie. Ks. Tomasz wraz z ks. Micha³em rozgrzali rekolekcyjn¹ atmosferê tworz¹c z wszystkich uczestników wielki zespó³ muzyczny. Modlitw¹ poprzez œpiew i gesty uwielbialiœmy Pana Boga.

Drugiego dnia w szkole odby³y sie projekcje trzech filmów: "Mustang z Dzikiej Doliny", "Ostatnia Wieczerza", "Opowieœæ o Jezusie".  Po seansach filmowych uczniowie podzieleni na 15 grup: (12 z Zespo³u Szkó³ i 3 ze Szko³y Podstawowej nr 1) udali sie do wyznaczonych klas, by wspólnymi si³ami tworzyæ rysunki stacji drogi krzy¿owej na wielkich arkuszach szarego papieru.  Ten projekt okaza³ siê strza³em w 10, bowiem efekty tej pracy s¹ wyj¹tkowe. Ka¿dy rysunek wyra¿a³ g³êbok¹ treœæ,  przykuwa³ uwagê. Nie mo¿na by³o przejœæ obojêtnie obok tego, co przedstawia³. Ogromna dzieciêca wra¿liwoœæ, ufna wiara i wielka mi³oœæ do cierpi¹cego Pana Jezusa - to wszystko zosta³o przelane na zwyk³y, szary papier... Prace zosta³y wyeksponowane na szkolnym korytarzu, sk¹d zostan¹ przeniesione do koœcio³a parafialnego.  Po skoñczonej pracy udaliœmy sie do koœcio³a, gdzie ju¿ czeka³ na nas BÊSIU!!! Chrzeœcijañski raper s³owem i muzyk¹ opowiada³ nam o swojej drodze do Boga, do wiary. Da³ kilka prostych rad, przestrzega³ przed tym, co oddala od Pana Boga. Okaza³o siê, ¿e i w naszej szkole s¹ raperskie zdolnoœci, gdy¿ dwoje uczniów: Wojtek K³osowski (kl. III a) i Ola Olechowska (kl. VI b) za próbê rapowania otrzymali p³yty z muzyk¹ Bêsia.

Ostatni dzieñ rekolekcji obfitowa³ w wiele ciekawych wydarzeñ, a ka¿de z nich by³o niepowtarzalne, wyj¹tkowe... Otó¿ wziêliœmy udzia³ w Niebiañskim festiwalu!!! Coœ takiego odbywa³o siê tylko w Bia³obrzegach! Uczniowie ka¿dej klasy prezentowali postaæ wybranego œwiêtego patrona lub osobê znan¹ z kart Pisma œwiêtego. Przygotowywali sie do tych prezentacji wraz z swoimi katechetami i wychowawcami. Czegó¿ tam nie by³o!!! Piosenki, wiersze, dramy, scenki teatralne, transparenty, piêkne stroje...  nie mo¿na by³o siê nudziæ!

Uwieñczeniem rekolekcji by³a Msza œw., podczas której ks. Tomasz wyg³osi³ homiliê. Nauczy³ nas, ¿e Pan Bóg jest naszym najcenniejszym skarbem, pokaza³, ¿e bêd¹c blisko Niego jesteœmy równoczeœnie bli¿ej siebie... zachêca³ do modlitwy, uczestnictwa w sakramentach œwiêtych.

Rekolekcje by³y naprawdê ciekawe. Przede wszystkim pozwala³y dzieciom na twórcze wyznawanie swojej wiary, radosne pod¹¿anie do œwiêtoœci, zapewni³y czas na modlitwê i refleksjê. Ale przede wszystkim przypomnia³y ka¿demu bardzo wa¿na prawdê, któr¹ dzieci codziennie piêknie wyœpiewa³y: "Bóg jest tu, Bóg jest tam, Bóg jest w ka¿dym z nas... "