Dnia 5.06.2012 r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Matki. Uczniowie klasy V oraz chór szkolny wraz z panią Renatą Kątnik przygotowali część artystyczną podczas której prezentowali piękne wiersze oraz piosenki na tę okazję. Wśród publiczności nie zabrakło mam naszych uczniów, które zaszczyciły nas swoją obecnością. Nawiązując do tego szczególnego dnia jakim jest 26 maja, chcieli wyrazić swoją wdzięczność, za każdą chwilę troski, radości – po prostu za serce.

Dzień Matki to najcieplejsze ze świąt w całym roku. Matka maleńkiego dziecka wzbudza podobne wzruszenie , jak matka staruszka, której dzieci już dorosły. Od dziecka uczymy się szacunku do naszych matek, a miłość, która nas z nimi łączy, to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakimi obdarzyła nas natura. Dzień Matki to święto, podczas którego powinniśmy okazać naszym drogim mamom wyrazy miłości i szacunku w jakiś szczególny sposób, np. obsypując naszą mamę kwiatami, upominkami lub buziakami, które przecież nic nie kosztują.